Alerjik bebek pastası

Pastanın en önemli yanı da onu evde yapmaktır. Sağlıklı malzemeler kullanılarak yapılan pastalar her zaman daha güvenli ve sağlıklı oluyor. Pasta yedikten sonra pişmanlık yaşamak istemiyorsanız eğer sağlıklı malzemeler kullanarak istediğiniz kadar pasta yiyebilirsiniz. Tabi ki kendinizi düşünürken çocukları da unutmamak gerekiyor. Yapılan pastalar da el yapımı ürünleri kullanmak daha sağlıklı olacaktır onlar için. Mutfağa girip güvendiğiniz bütün malzemeleri çocuklarınız için kullanabilirsiniz. İster kakaolu, ister vanilyalı, pratik bir sağlıklı çocuk pastası yapabilirsiniz. Elbett bunu yaparken şeker kullamadan yapılan özel şekersiz pasta tariflerini tercih etmelisiniz.

Anti Alerjik Çocuk Pastası

Pasta ve keklerin içerisinde kullanılan malzemeler zaman zaman dokunabiliyor. Özellikle bazı çocukların süt, un ve yumurta gibi ürünlere alerjisi olabiliyor. Bu gibi durumlar da alerjik olmayan ürünleri kullanarak pasta yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Süte alerjisi olan çocuklar da keçi sütü veya badem sütü kullanmak daha sağlıklı olacaktır. Bu konuda oldukça titiz çalışarak anti alerjik pasta üretimi yapmaktayız. Evde yapmak istemezseniz eğer bu gibi ürünleri hadihamyap.com dan temin edebilirsiniz.

Şekersiz Butik Pasta

Şekersiz butik pasta yapımında genellikle un yerine siyez unu ve karabuğday unu kullanılır. Yumurta olarak organik yumurta tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Şeker yerine geçen hurma ve kuru dut da oldukça tatlandırıcı ürünler yerine geçer. Meyve, kakao, süt, yağ ve vanilya da kullanılan ürünler de tamamen doğal olmalıdır.

Şekersiz pasta yapımında oldukça fazla alternatif bulabilirsiniz. Malzemelere karar verdikten sonra kaç kişilik bir pasta yapacağınızı belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra malzemeleri ilave ederek oldukça sağlıklı bir pasta ortaya çıkartabilirsiniz.

Sağlıklı Doğum Günü Pasta Siparişi

Kalabalık bir gruba davet verecekseniz ve sağlıklı pasta siparişi vermek istiyorsanız eğer hadi ham yap  olarak size bu konuda yardımcı olabiliriz. Sitemiz üzerinden satışı yapılan pastaların hepsi organiktir. Herhangi bir ürüne alerjiniz varsa bu ürün yerine kullanılan birçok alternatif malzeme bulunuyor. Ürünleri ister meyveli ister sade bir şekilde yaptırabilirsiniz. Şeker seviyorsanız eğer meyveli pastalar sizin için ideal. Ek malzeme olarak yer fıtığı ve krokan da ilave edebiliriz.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?