Kakaolu Üzümlü Kurabiye

 

Kakaolu Üzümlü Kurabiye

Hem sağlıklı hem fit görünümde olup, tatlı ihtiyacını gidermek için kaçırılmaz bir fırsat hiç kuşkusuz doğal ürünlerden yapılan kurabiyelerdir. Çocukların teneffüs aralarında da atıştırmalık olarak gönül rahatlığıyla tüketebilecekleri sağlıklı ürünlerdir. Evde arkadaşlarla yapılan kahve molası sohbetlere tat katarken, iş yerinde çekmecelerde, çantalarda tatlı krizleri için kurtarıcı ürünlerdir. Kuru meyveli kurabiye sevenlere hitap ettiği gibi içerdiği kakaoyla birlikte farklı aromasıyla oldukça lezzetlidir. Doğal ve sağlıklı beslenmek her zaman tatsız tuzsuz yiyeceklerin tüketilmesi demek değildir. Tüketilen ürünlerin içeriğindeki malzemelerin doğal ve sağlıklı olmasına dikkati edilmesi, yemeklerin keyifli ve iç rahatlığıyla yenilmesine olanak verir. Bunun için katkısız ve doğal üretilmiş ürünleri tercih etmek önemlidir. Kakaolu üzümlü kurabiye çeşitleri bunlar için en uygun olandır.

Vegan Kurabiyeler

Kakaolu üzümlü kurabiye aynı zamanda vegan üründür. Kısaca vegan beslenmenin de tarifini yapmak gerekirse; Vegan beslenme bir diyet türünden çok bir düşünüş biçimidir denilebilir. Vegan beslenmede hiçbir hayvansal gıda ve ürün kullanılmaz. Bu konuda vejetaryenlikten ayrılır. Vejetaryenler süt ve yumurta tüketirken vegan beslenmede hayvansal yan ürünler de tüketilmez. Sadece yiyecek olarak değil kılık kıyafet, kullandığımız aksesuarlarda da hayvansal yan ürünlerin kullanılmamış olmasına dikkat ederler. Bu özellikleriyle bir hayat şekli dersek yanlış olmaz.

Evde Hazırlanan Vegan Kurabiye

Evde hazırlanan yemeklerde vegan beslenme kurallarına uyabilmek, bu beslenme türüne uygun gıda malzemelerine her geçen gün daha kolay ulaşılabilir olduğu için nispeten daha kolaydır. Ancak hazır gıda ürünlerinde henüz çok fazla seçenek bulunmamaktadır. Bu anlamda vegan gıda hazırlayan firmaların olması vegan beslenme yapan kişiler için önemlidir. Kakaolu üzümlü kurabiye içerisinde süt ve süt ürünleri bulunmadığı için vegan beslenme yapanlar için idealdir.

Kakaolu Üzümlü Kurabiye Yapımında Kullanılan Ürünler

Bu üründe GDO’suz (genetiği değiştirilmiş organizma) Kastamonu siyez buğday unu kullanılmıştır. Tatlandırmada üzüm dışında hurma suyu tatlandırıcı malzeme olarak kullanılmamıştır. 50 gr’lık paketlerde satılan bu ürünler katkı maddesi içermez. Koruyucu bir madde de kullanılmayan ürünler, doğal olmaları nedeniyle aynı ev yapımı kurabiyelerde olduğu gibi çok uzun kullanım süreleri yoktur. Hemen tüketilmeyen kurabiyelerinizi ağzı kapalı bir şekilde muhafaza etmeniz önerilir.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?