Sağlıklı Atıştırmalıklar

Ara öğünler yemek aralarında bizi tok tutan atıştırmalıklardır. Sağlıklı beslenmek istiyorsanız yiyeceklerin içeriklerine ve kullanılan malzemelere dikkat etmeniz gerekir. Organik ürünler ve doğal kurutulmuş meyveler tercih etmeli, katkı maddesi içermeyen gıdalar tüketmelisiniz. Ara öğünlerde tüketeceğiniz atıştırmalıklarda da katkı maddesi kullanılmayanları seçmeye özen göstermelisiniz. Sağlıklı ara öğünümüz olan besleyici atıştırmalıklar aynı zamanda tok tutabilirler. Sağlıklı besleyici atıştırmalıkların içerisinde rafine şeker, doymuş yağ veya margarin bulunmamalıdır. Sağlıklı ara öğün olan atıştırmalıkları seçerken tuzlu atıştırmalıklar veya tatlı atıştırmalıkların içeriklerini bakmanızı öneririz. Genelde marketlerde satılan hazır atıştırmalık ürünlerin içerisinde koruyucu maddeler bulunur. Tercih ettiğiniz sağlıksız atıştırmalıklar size kilo bile aldırabilir. Sağlıklı beslenme alışkanlıklarımız aynı zamanda vücut enerjimizin de dengede olmasını sağlayacaktır. Sağlıklı ara öğün atıştırmalıklarından en çok tercih edileni kuru meyvelerdir. Kuru meyvelerden çok tüketmek kan şekerinizi yükselteceği için dikkatli tüketilmesi gerekir. Hazırladığımız besleyici sağlıklı atıştırmalıklarımızdan bazıları unsuz ve şekersiz olarak da hazırlamaktayız. Özel kuru meyveler ile harmanlayarak yaptığımız şekersiz sağlıklı atıştırmalığımız YEE-MİŞ’i öğün aralarında güvenerek tüketebilirsiniz.

 

Unsuz Şekersiz Sağlıklı Atıştırmalıklar

 

Şekersiz sağlıklı atıştırmalıklarımızdan bazıları unsuz yapıyoruz. Örneğin Kaju Kraker veya unsuz şekersiz Browni ve Fındık Topları tamamen rafine un kullanılmadan yapılmışlardır. Ara öğünlerinizde kahve yanına keyifle tüketeceğiniz besleyici, sağlıklı , şekersiz veya az tuzlu atıştırmalıklarımızı sitemizin “Atıştırmalıklar” bölümünden sipariş verebilirsiniz. Alerjisi olanlar için , vegan beslenenler özel ara öğün atıştırmalıkları da üretmekteyiz.


Vegan Atıştırmalık


Yemek sonrası tatlılar vazgeçilmezlerimizdendir. Ancak yediğimiz tatlı tarifinde kullanılan ürünler sonrasında sizi rahatsız edebilir.  Vegan beslenme ve vejetaryen beslenme tercihi olanlar için bazen sağlıklı tatlıları ya da atıştırmalıkları bulmak kolay olmayabilir.  Vegan tatlı atıştırmalıklarımızın içerisinde süt ve süt ürünleri, yumurta kullanmıyoruz. Yani aynı zamanda hayvansal gıda intoleransı olanlara da özel üretim atıştırmalıklar yapıyoruz. Böylece vegan beslenenler de yemek sonralarında sağlıklı tatlı tüketebiliyorlar.

Doğum günlerinde veya davetlerinizde alerjisi olan, vegan beslenme tercihi olan davetlileriniz için ayrı bir atıştırmalık paketi hazırlayabiliriz.  20 veya 30 kişilik davetlerinize sağlıklı şekersiz unsuz atıştırmalık ikramlıklarımızı sitemizden veya bizimle iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz.

 


Sağlıklı Vegan Atıştırmalıkları


Vegan ve vejetaryen beslenme tercihi olanların tüketebileceği gıdalar:

 

  • Vegan peynir
  • Sebze
  • Tam tahıllı ürünler
  • Bakliyatlar
  • Botanik meyveler veya mevyeler
  • Soya ürünleri

 

Amerika beslenme derneği vegan beslenme - vejetaryen beslenmenin belli hastalıkların önlenmesinde ve tedavisinde fayda sağladığını belirttiği bir araştırma yayınladı. Bu araştırmaya göre hayvansal gıda tüketmeyeler diyabetik , parkinson ve kronik haslıkları olma olasılığı daha az olduğu belirtmektedirler. Vegan beslenme ile vejateryan beslenme arasında farklılıkları bulunmaktadır.

Vegan beslenme: tüm hayvansal gıdalardan arınmış beslenmedir.


Vejetaryen beslenme: Tüm hayvansal gıdalardan arınmış ama yumurta ve süt ürünlerini dâhil beslenmedir.

Veganlar ile vejateryanlar için atıştırmalıkları yapmak için bu iki grubunda tüketmediği ürünlere dikkat ettik. Özellikle vegan atıştırmalıkların üretiminde badem sütü, vegan peynir gibi alternatif malzemeler tercih ettik. Vejateryan atıştırmalıklarımızı hazırlarken ise organik yumurta, organik kars peyniri gibi tamamen doğal ve koruyucu içermeyen malzemeler ile hazırladık. Vegan atıştırmalıkları ve vejateryan atıştırmalıklarımızın bazıları alerjik çocuk ve alerjen hassiyeti olanlar içinde uygundur. Farklı alerji türlerine göre özel atıştırmalıklarımız bulunmaktadır. Örneğin ; Meyve alerjisi olan çocuklarınız için lorlu kurabiye sipariş ederek ara öğünleri verebilirsiniz. Yumurta tüketmeyen, un veya glüten alerjisi olanlar kaju kraker tercih edebilirler. Bunlar için internet sitemizden alerjik bebek atıştırmalıklarımıza bakabilirsiniz. Böylelikle her geçen gün farklı ürünlerimizi deneyimleyebilirsiniz. Sitemizde üye olursanız yeni ürünlerimiz çıktığında sizlere haber verebiliriz. Elbette sipariş ettiğiniz ürünlerin bebeğiniz için alerjik olup olmadığını da araştırmanız da fayda var.


 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
Kategoriler
Merak Ettikleriniz Videolarımız
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?