Sağlıklı Atıştırmalıkta Bir Devrim


SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIKTA BİR DEVRİM: FRØ


Sağlıklı atıştırmalık denince aklınıza ne geliyor bilmiyorum ama sizi Dalya Saftekin Çalışkan’ın kurduğu Hadi Ham Yap ve frø markalarıyla tanıştırmak istiyorum. Farklı tatta yiyecekler düşünün, içinde; katkı koruyucu, un karışımları, rafine şeker, boya ve kıvam arttırıcı yok. Sadece temiz içerikli gıda, organik gıda ve yerel hammadde var. Özellikle hamilelik ve anne olduktan sonra gelen o sağlıklı beslenme kaygısıyla markasını kurmuş Çalışkan. “’Nasılsa ilerde yiyecek, nereye kadar tutacaksın’ diye düşünenlere inat bu konuda ciddi çaba harcayan bir anne kesimi var” diyen Çalışkan ile hikayesini konuştuk.

Özellikle Deniz Bora’ya hamile olduğumu öğrendikten sonra ne yediğime daha dikkat ettiğimi söylememe gerek yok. Bu ‘dikkat’ hali hala devam ediyor, emzirmesem de onu sağlıklı yiyeceklerin de lezzetli olabileceğini göstermek istiyorum. Bunların başında da atıştırmalıklar geliyor elbette.

Şeker, yağlı ve sağlıksız atıştırmalıklar -şimdilik- çok uzakta Deniz Bora için. Çikolata ile önce kendi pastasıyla tanıştı, sonra da sağ olsun kahveci abla-abilerinin birer tane uzatmasıyla biraz daha yakın temas etti.

Benim son zamanlarda tanıştığım son derece lezzetli ve şaşılası şekilde sağlıklı atıştırmalık olarak tanıştığım fro ise ailemize bir güneş gibi doğdu 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?