Şekersiz Çocuk Pastası

Son dönemler de insanların şekerden uzaklaşması ve daha sağlıklı gıdalarla beslenmesi önem haline geldi. Şekersiz yemekleri aynı zaman da yaşam biçimi haline getiren insanlar, bu durumu çocuklarına da yansıtmaya başladı. Şeker kullanıp sağlıksız beslenmektense, şeker bulunmayan gıdaları kullanıp daha sağlıklı ürünler yapılmaya başlandı. Bunlardan en önemlisi de çocuk pasta yapımıdır. Anneler çocukların eline atıştırmalık olarak vereceği pastaları şekersiz bir şekilde yaparak daha sağlıklı bir hale getirebilir. Bunun için çok fazla malzeme kullanmadan sadece birkaç malzemeyle çocuklarınıza sağlıklı pastalar yapabilirsiniz.

Şekersiz Bebek Pastası

Şekersiz bebek pastası annelerin bebekleri için tercih ettiği pastalardan bir tanesidir. Pasta yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler, yumurta, zeytinyağı, yoğurt, muz, elma, siyez unu ve karbonat malzemelerden bazılarıdır.  Bunları sizin için yine anne titizliği ile biz yapıyoruz.

Siyez unu son dönemler de çok fazla tercih edilen bir undur. Bazı yöreler de kaplıca buğdayı olarak bilinir. Hamur işleri ve ekmek yapımında çok fazla tercih edilir. Yüksek antioksidan içerdiği için hücre yapılarını korur. Zengin lif kaynağıdır. Folik asit miktarı da çok fazla olduğu için anne sütünde artış olur. İçinde buluna B1 vitamini sinir sistemine ve sindirim sistemine çok iyi gelir.

Şekersiz Doğum Günü Pastası

Doğum günleri herkesin yılda bir kez kutladığı özel günüdür. Doğum günlerinde her şeyin özel olması istenir. Bunlardan bir tanesi de şekersiz doğum günü pastalarıdır. Şekersiz yapılan pastalar hem daha hafif oluyor hem de daha sağlıklı oluyor. Bu nedenle şeker yerine şeker tadı veren meyveler ve rafine un yerine de siyez unu kullanılıyor. Bu gibi ürünlerin kullanılmasında ki en büyük etken ise insanların sağlıklı gıdalara olan farkındalığının artmasıdır.

Şekersiz Çocuk Pastası

Çocukların asla hayır diyemeyeceği gıdaların başında gelen pastaların sağlıklı ve organik olması mümkün müdür? Elbette kaliteli, sağlıklı ve şekersiz bebek pastası yapımı mümkündür. Bunun için kullanacağınız malzemeler son derece önemlidir. Şekersiz pastaların yapımında özellikle sağlığa faydası kanıtlanmış hurma suyu gibi doğal tatlandırıcı aromalar kullanılır. Bunun yanında meyveler ile tatları daha da artırılabilir. Şekersiz bebek pastası yapımında kullanılan meyveler bebeklerin sağlığını korumak adına mevsiminde dalından tap taze koparılan meyvelerden tercih edilir. Kullanılan ununun kalite ve türü ise pastanın kalori kontrolü açısından son derece önemlidir. Bu konuda siyez unu ya da kara buğday unu tercih edilir.

Şekersiz Doğum Günü Pastası

Doğum günü pastaları doğum günü bireyi için çok önemlidir. Çünkü süslemeleri kişinin tercihine göre yapılır. Bu konuda güvenilir ve sağlıklı pasta tüketmek isteyenler için şekersiz doğum günü pastası öncelikli tercih edilebilir. Bu pastalar içeriğinin doğallığı nedeniyle bebekler dahil çocuklarında rahatlıkla tüketeceği ürünlerdir. Kullanılan sütler dahil her ürün yüzde yüz organiktir.

Şekersiz Doğum Günü Pastası Siparişi

İster butik ister daha büyük doğum günü için pasta siparişi verilecekse ve doğum günü olan kişi çocuk ya da bebe gurubunda ise aileler pastaların daha doğal ve organik olanını tercih ederler.

 

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?